Hejsan Allihopa
Vi kommer att ha en lagförsäljning där vi ska sälja kläder från Newbody. Det är främst underkläder och basplagg som alla behöver.
De flesta av era barn har fått hem en katalog med en beställnings lista, Jag (Juhani) beställde tydligen lite för få kataloger så alla har inte fått en katalog som de kan sälja ur. Jag har skickat en förfrågan om att få tag i några fler kataloger för att kunna dela ut till de som inte fick.
Varje paket kostar 150kr, så vänligen försök sälja så många ni kan :)
För varje sålt paket kommer laget att få 37kr till lagkassan.
I beställningskatalogen, vänligen skriv Namn, Telefon, Email och Adress till kunden som skall köpa, så ni sedan kan leverera materialet till eran beställare, och såklart vad de har beställt.
Vi kommer sälja från idag 31 Maj, och jag vill ha tillbaka beställningslistorna den 14/6, för att vi skall kunna skicka in beställningen och ha leveransen förhoppningsvis under vecka 26 (25 Juni-29 Juni). Annars riskerar vi att hamna i semesterperioden och det är svårt att nå ut till alla sina kunder.
Mvh Juhani & Ledarna